*DARLING LADY (want to be my AFF?)

                                  If you want go HOME           If you want NAVIGATION   

                             Hodnotím blogy |xx| and results |xx|
                             SONB*Apply HERE

Zkusme to trochu netradičně :)

17. prosince 2010 v 16:27 | *DarlingLady |  → about me
Neříkám, že jsem zrovna přeborník na slohy, ale když už sem se pustila do Téma týdne, tak by to chtělo něco jiného než jen bezduché žvásty :) Rozhodla jsem se, že když už se mi nějaké to téma bude zamlouvat, zkusím se nad ním trochu zamyslet a napsat úvahu. nebo něco tomu podobné :) Doufám, že i když je článek dlouhý, bude vám stát za to si ho přečíst :)


Je jasný, že jako každý si přeju k Vánocům oblečení, knihy, CDčka a spousty a spousty dalších věcí. Také jako každý rozumný člověk chci strávit Vánoce v příjemné společnosti rodiny a přátel. A i když téma zní "Co si přeji k Vánocům" myslím, že se to nemusí nutně týkat hmotných předmětů. Vánoce nejsou jen o dárcích, ale také o již zmíněné společnosti. Mělo by nám jít hlavně o to, strávit svátky v klidu a pohodě, maximálně si e užít a být s lidmi, které máme rádi. Ať už to jsou kamarádi, rodiče nebo přítel/přítelkyně. Důležité přeci je, nebýt sám! Pokaždé před Vánoci přemýšlím, jak jsou na tom lidé, kteří nemaí rodinu, ani nikoho takového. Nepokládám si otázku "Copak nedostanou žádné dárky?" ale spíše "Copak neslaví Vánoce, copak opravdu zůstávají sami?". Když jsem byla menší, vždy jsem Ježíškovi k dopisu připsala, ať na takové lidi nezapomene, a i když mu nejspíš dopis neposlali, nečekaí ho s otevřeným oknem a ozdobeným stromečkem a i když mu nezpívaí koledy, ať se za nimi také staví, a alespoň jim popřeje krásné svátky. Byla jsem krásně naivní.

Věřím, se nikdy nikdo není tak sám a opuštěný, aby nemohl Vánoce trávit v něčí společnosti. Dnes už vím, že hodně takovýchto lidí se společnosti straní, odmítají pozvání svých dětí, protože na ně z jakéhokoliv důvdu zanevřely. Na ně, či na Vánoce, to je jedno. Chtějí žít po celý rok - bez vyjímek - sami jako kůl v plotě a ty, kteří by s nimi čas trávit chtěli jen odhánějí.

Asi před rokem jsem byla v kině na pohádce - Vánoční koleda. Tuším, že ji budou snad i dávat v televizi :) Když jsem začala psát tenhle článek, přesně jsem si na ni vzpomněla. Ukazuje na to, že lidé kteří jsou sami si za to většinou můžou sami. A nenechají si pomoci dobrou cestou.

Pohádka ale jako vždy skončila dobře, v reálném životě tomu tak, bohužel, není ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama